معرفی دفتر توسعه آموزش پزشکی

توسعه آموزش، با توسعه تدريس و توسعه محيطي كه آموزش و تدريس در آن اتفاق مي افتد ارتباط دارد. اين تمركز دوگانه بر توسعه آموزش و محيط ، آموزش در يك سازمان آموزشي كه خودش در محيط جهاني پيچيده آموزش عالي قرار دارد، اتفاق مي افتد.هدف توسعه آموزش در نهايت بهبود و ارتقاي يادگيري دانشجو و تجربه يادگيري اوست. بنابراين دانشجو و همچنين استادان دانشگاه و كساني كه به نوعي با تجارب يادگيري دانشجويان در ارتباطند بايد در این فرآیند نقش فعال داشته باشند.

به این ترتیب EDO تنها نماينده و مسئول كيفيت تدريس و يادگيري در دانشگاه نيست. اين مسئوليت در درجه اول بر عهده كساني است كه به دانشجو آموزش مي دهند، با دانشكده هايي است كه ارائه برنامه آموزشي مي دهند، و كساني كه از تدريس حمايت مي كنند. EDOنقش مركزي براي حمايت از تعالي موثر و پايدار در آموزش و يادگيري دانشگاه دارد و رسيدن به پاسخ دغدغه هايي كه گفته شد. لذا EDO با هدف رهبري، مشاوره، تحقيق براي ارائه، هدايت، پشتيباني و خدمات توسعه آموزش با طيف وسيعي از وظايف كليدي فعاليت مي كند. اين فعاليتها در چارچوب فعاليتهاي كاربردي و يا فني نيست بلكه در قالب يك فلسفه فراگير توسعه آموزش قرار دارد.

بنابراین مراکز و دفاتر مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی بعنوان مغز متفکر دانشگاه ، مسئولیت ارتقای کیفی آموزش را در دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی کشور بعهده دارند. ایفای این نقش حساس مستلزم وجود سازوکار دائمی در کلیه دانشکده ها است تا فعالیت های توسعه آموزش در تمامی ارکان آموزش دانشگاه تسری یابد. بمنظور فراهم کردن این بستر اجرایی ایجاد دفاتر توسعه آموزش (EDO) در دانشکده ها و مراکز آموزشی درمانی ایجاد گردیده است .

شرح و ظایف  :

- برنامه ریزی آموزشی با همکاری گروهای آموزشی

- ارتقای توانمندی های اعضای هیات علمی در زمینه های مختلف آموزش علوم پزشکی.

- ارائه مشاوره در زمینه ارزشیابی فراگیران ، اعضای هیات علمی و فرایند های آموزش دردانشکده.

- ارائه مشاوره در زمینه اجرای طرح های پژوهش در آموزش.

- ارائه مشاوره در زمینه اجرای روش های نوین آموزشی و مشاوره و مطالعه برای توسعه آموزش.

- شرکت فعال در جلسات شورای آموزشی دانشکده.

Untitled 22

زبان مورد نظر را انتخاب  کنید.

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است.
© کپی برداری از مطالب این وب سایت پیگرد قانونی دارد.
توسعه و طراحی توسط فناوری اطلاعات و ارتباطات واحد نجف آباد

 Location Icon Blueایران،اصفهان، نجف آباد، بلوار دانشگاه - کدپستی: ۸۵۱۴۱۴۳۱۳۱
 contact methods phone icon تلفن: ۰۳۱۴۲۲۹۲۹۲۹
 mail 2 پست الکترونیک: info @ iaun.ac.ir
 mail 2 ارتباط با حراست: herasat@ iaun.ac.ir

 

  etaa1   instagram icon black and white    Linkedin Icon    apci aparat  

Search